ZABEZPIECZENIE KOMPUTERA


Program antywirusowy:

 

Specyfikacja oprogramowania

Najpopularniejsze na świecie bezpłatne oprogramowanie antywirusowe: 100 milionów zarejestrowanych kopii... i wciąż ich przybywa.

avast! Free Antivirus to idealna propozycja dla osób, które wysyłają wiadomości e-mail i odwiedzają popularne serwisy WWW.

 POBIERZ


Ochrona komputera przed atakami sieciowymi:

Windows® Defender

Windows Defender jest bezpłatnym programem, który umożliwia utrzymanie dotychczasowej wydajności pracy dzięki ochronie przed okienkami podręcznymi, długim czasem reakcji oraz programami szpiegującymi i innymi potencjalnie niepożądanymi programami.

POBIERZ


Optymalizacja komputera:

EasyCleaner pozwala zarządzać systemem i czyścić go z niepotrzebnych plików. Program wyszukuje nie tylko błędy w rejestrze ale i duplikaty plików, nieaktywne skróty do programów, niepotrzebne kopie zapasowe.

Program udostępnia opcję wyświetlania informacji o zajętym miejscu na dyskach twardych komputera w formie graficznej. W opcjach możemy wybrać w jakich jednostkach mają wyświetlać się informacje (bajty, KB, MB, GB, itd.).

Na uwagę zasługuje funkcja służąca do zarządzania programami uruchamianymi wraz ze startem systemu. Program umożliwia usuwanie pustych wpisów z listy zainstalowanych aplikacji.

 POBIERZ


Zapora sieciowa:

 

ZoneAlarm Free - znany program który służy do zabezpieczenia komputera przed różnego rodzaju atakami z sieci lokalnej oraz Internetu. Aplikacja wyświetla wszelkie informacje o połączeniach i zapisuje je do pliku. W przypadku niebezpieczeństwa potrafi blokować intruza. Program zawiera moduł służący do ochrony poczty e-mail.

 POBIERZ


Ochrona poczty e-mail:

Spamihilator to bezpłatny program do walki z niepożądanymi wiadomościami e-mail o charakterze reklamowym (tzw. spamem).

Aplikacja działa w "tle" wychwytując podejrzane e-maile, a następnie umieszcza je w specjalnym folderze. Spamihilator jest powszechnie uznawany za jeden z najskuteczniejszych dzięki rozbudowanej weryfikacji przesyłanych wiadomości. Oprócz popularnego i skutecznego tzw. samouczącego się filtru Bayesa oferuje także filtr DCC, który blokuje wiadomości zakwalifikowane jako spam przez określoną grupę innych użytkowników. Dodatkową zaletą programu jest możliwość zwiększenia jego funkcjonalności za pomocą dodatkowych wtyczek (plugins). Współpracuje ze wszystkimi najpopularniejszymi programami pocztowymi.

POBIERZ